رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تسهیل و رونق تولید از سیاست‌های مهم دولت یازدهم است


19 آبان, 1395 - 07:39 -- عابدی
استاندار :

تسهیل و رونق تولید از سیاست‌های مهم دولت یازدهم است

استاندار قزوین گفت : تسهیل و رونق تولید از سیاست‌های مهم دولت یازدهم بوده که این امر باید در استان قزوین نیز به طور جدی و ویژه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فریدون همتی"استاندار قزوین در دوازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین اظهار داشت : استان قزوین در زمینه صنعت و کشاورزی ظرفیت مطلوبی داشته که در همین راستا بستری مناسب به منظور توسعه تولیدات و رونق اقتصادی استان فراهم است.
استاندار قزوین با اشاره به اهمیت اتکا به ظرفیت‌های داخلی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق جدی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اتکا به تولیدات داخلی و کاهش واردات بوده که این مهم باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد
در این جلسه برخی از شرکت‌های تولیدی قزوین که با مشکل روبه‌رو بوده به ارائه گزارش پرداختند.
یازده جلسه اصلی با حضور استاندار قزوین و 127 جلسه فرعی در کارگروه‌ها برگزار شده که هدف آن رفع مشکلات تولیدی و اقتصادی استان قزوین است.
شرکت فرآیند ابتکار امین درخواست استمهال یک‌ساله تسهیلات فروش اقساطی را داشت که استاندار قزوین با دستور به بانک صنعت و معدن خواست که با این شرکت همکاری لازم را انجام دهند.
در ادامه مشکلات معدن طلای باشگل مطرح شد که درخواست موافقت با اکتشاف معدن را داشت که استاندار قزوین از مسوولین ذیربط خواست تا به سرعت مشکل را مرتفع نمایند.
اتحادیه تعاونی مرغداران قزوین هم در این جلسه از مسؤولان مربوطه خواستند که مالیات‌های تشخیصی قطعی از سال 1386 حذف شود و ریاست جلسه از مسؤولان ذیربط خواست که در زمینه حل این مشکل تلاش لازم را انجام دهند.
مسؤولان شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین هم با بیان این مشکل که هزینه انشعاب و هزینه آب‌بها به دلیل عدم استفاده از چاه آب و تأمین آب لازم از آب شرب بسیار است به این جلسه آمده بودند که استاندار قزوین هم با دستور مساعدت بانک‌ها و نهاد‌های مسؤول از آن‌ها خواست که مشکلات این شرکت‌ها و واحدها را مرتفع کند.
علی پرزحمت مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان دراین نشست با ارائه گزارشی در خصوص عملکرد کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون۴۲۶ مصوبه مربوط به ۲۹۵واحدتولیدی با برگزاری ۱۱جلسه اصلی و ۱۲۷جلسه فرعی صادر شده است.
وی افزود: واحدهایی که کارگروه استانی مشکل آنها مرتفع نشود، برای بررسی مجددبه کارگروه کشوری ارسال وبا حضوراعضای کارگروه کشوری بررسی و مرتفع خواهدشد.