رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح آسان خدمت در قزوین به صورت آزمایشی به مرحله اجرا درآمد


27 مرداد, 1395 - 14:16 -- عابدی

طرح آسان خدمت در قزوین به صورت آزمایشی به مرحله اجرا درآمد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قزوین گفت: طرح آسان خدمت با هدف تسریع در ارائه خدمات رفاهی مردم به صورت آزمایشی در سطح این استان به اجرا گذاشته شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"صفر لک"مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات،ارتباطات و امنیت در جریان افتتاح هفتمین نمایشگاه الکامپ اظهار داشت: طرح مرکز جامع خدمات (آسان خدمت) به صورت آزمایشی جهت بررسی نقاط ضعف و قوت به هنگام زمان برگزاری هفتمین نمایشگاه الکامپ در قزوین اجرا شد.
وی اضافه کرد: در این طرح مجموعه خدمات شهروندی، شهری و نیابتی که قابل ارائه به مردم هستند در کنار هم جمع و در قالب یک مدیریت واحد به صورت هوشمند و با هدف خدمات به عموم شهروندان ارائه می شود.
به گفته وی، در راستای اجرای این طرح یک دستگاه اتوبوس خدمت و پیک، طراحی و خدمات بیمه ای از جمله بیمه های تامین اجتماعی و سلامت، ثبت احوال، خدمات دولت الکترونیک، قوه قضائیه و خدمات اینترنتی به همراه خدماتی که در فضای اینترنتی از جمله رزرو بلیت قطار، اتوبوس و هتل ها را ارائه می دهند.
وی با اشاره به نحوه ارتباط مردم با طرح آسان خدمت، یادآور شد: شهروندان با تماس به شماره 193 نیازمندی خود را به این سامانه اعلام و خدمات مورد نیاز خود از قبیل انواع خریدها، انجام سفارش ها و تمدید اعتبار دفترچه به صورت نیابتی را ارائه دهند.
به گفته وی، به نظر می رسد این طرح برای نخستین مرتبه در استان قزوین به مرحله اجرا درآمده تا با رفع نواقص و آسیب ها به صورت طرحی جامع و کامل به نهاد ریاست جمهوری ارسال شود.
لک اضافه کرد: البته این طرح که به اسامی مرکز خدمات جامع، خدمات سیار، اتوبوس خدمت، یا آسان خدمت نیز شناخته شده در کشورهای همسایه مانند آذربایجان و افغانستان نیز به مرحله اجرا درآمده و در ارزیابی ها نیز نمره موفقی به دست آورده است.
این مسئول در پایان افزود: امیدواریم طرح جامع خدمات با کاهش مراجعه مردم به فضاهای پیچیده اداری و تسریع در دستیابی آنان به خدمات دستگاه های اجرائی نقش موثری همراه بوده و در نهایت نیز میزان رضایت مردم از نحوه دریافت خدمات را به دنبال داشته باشد.
یادآور می شود هفتمین نمایشگاه الکامپ در قزوین از تاریخ 26 لغایت 29 مردادماه هر روز از ساعت 16 الی 22 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین آماده بازدید علاقه مندان می باشد.