رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کسانی که همراه انقلاب و نظام نباشند در این دولت بکار گرفته نمی شوند


3 بهمن, 1394 - 14:28 -- روابط عمومی 1
استاندار در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

کسانی که همراه انقلاب و نظام نباشند در این دولت بکار گرفته نمی شوند

ازنقدها نبایدناامیدشویم/نگرانی ها از انتصاب مدیرکل جدید ارشاد،شاید بخاطرعدم شناخت باشد
استاندار قزوین گفت:کسانی که همراه انقلاب و نظام نباشند در این دولت بکار گرفته نمی شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

   "فریدون همتی"در جلسه ی تودیع و معارفه ی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جدید و پیشین استان که ظهر امروز با حضور معاون حقوقی امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی در محل استانداری تشکیل شد با بیان این مطلب ادامه داد:نقش فرهنگ در هر جامعه ای بسیار مهم است و در جامعه ی انقلابی،اعتقادی و اسلامی ما فرهنگ پایه ی همه ی بخش هاست واگربه بیانات امام(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری نیزتوجه شود می توان استنباط کرد که فرهنگ روح و جان بقیه ی بخش های جامعه است.
همتی ادامه داد:نتایجی که از بخش های مختلف اجتماعی،سیاسی،سیاست خارجی و. .. حاصل می شود نیز الهام گرفته از فرهنگ جامعه،کشور و مردم است که در اعتقادات و باورهای دینی و ارزشی ما ریشه دارد.
ایشان در ادامه به شبیخون فرهنگی دشمن در حیطه ی فرهنگی اشاره کرد و افزود:دشمن با شبیخون فرهنگی سعی دارد که از طریق فرهنگ تغییراتی در ذائقه،سلیقه،نگرش ها و باور مردم رسوخ کند.
وی افزود:موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بخاطر اقتدار،استحکام،منطق قوی است که ریشه در اعتقاد وباورهای دینی و اسلامی دارد.
وی در ادامه به اهمیت حوزه ی فرهنگ مجددا تاکید کرد و ادامه داد:اگر ملتی از فرهنگ قوی و غنی برخوردار نباشد قادر نخواهد بود در دیگر مسایل نیز توان استقامت را داشته باشد.
همتی در ادامه بیان کرد:اگر نظام امنیتی از اقتدار و عظمت برخوردار است نشانگر این است که از فرهنگی غنی توام با باورهای دینی و عقلانیت،شناخت دقیق محیط ها برخوردار است.
وی افزود:نظام اسلامی ما با همراهی مردم در طول 37 سال  حیات پربرکت خود قادر بوده است در حوزه ی تقویت فرهنگ ،هنر،اندیشه با تقویت باورهای دینی تلاش کند بنابر این لازم است ما برجستگی ها و موفقیت ها را خوب ببینیم و ترویج دهیم در عین حالی که در رفع نارسایی ها و اشتباهات خود نیز تلاش می کنیم.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای اشاره کرد وادامه داد:در مذاکرات نیز مانند دیگر رویدادها و صحنه ها با هوشمندی و درایت رهبری،اراده ی محکم و تلاش تیم مذاکره کننده به نتیجه ی قابل قبولی رسیدیم .
همتی ادامه داد: مذاکرات ،مبحث منافع ملی است ومختص گروه خاصی نمی باشد و دولت با تاسی بر رهنمودهای رهبری این مذاکرات را به نتیجه رساند بطوری که حضور در صحنه های تجارت بین المللی،فرصت غنی سازی،خنثی شدن قطعنامه هایی که برعلیه ایران صادرشد،رفع تحریم ها،تربیت دانشمندان انقلابی،برخی از دستاوردهای این مذاکرات می باشد.
استاندار قزوین ادامه داد:ما در مذاکرات پیروز هستیم و دشمن بخوبی می داند چه اتفاقی افتاده است وخلع سلاح شده و هر چه بافته بود نیز پنبه شده است.
استاندار تاکید کرد:هنرمندان با هنر مندی خاص خود در آثارشان بایستی این پیروزی ملی را به عنوان یک ارزش برای مردم تبیین وعرضه کنند پیروزی که ایران عزیز قادر بوده است در مقابل 6 قدرت بزرگ بایستد و پاسدار ارزش های نظام وخون شهداباشد.
وی ادامه داد:با صدور محصولات بایستی فرهنگ را نیز به کشورهای دیگر صادر کنیم و در عرصه های جدید پسا برجام با تخصص صنعتگران و تولید کنندگان ،دروازه های جدیدی را برای کشور باز کنیم.
ایشان سپس از زحمات مدیر کل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کردو افزود:چون نیت پاک بود به کمک همه ی دست اندر کارن این تغییر مدیریتی انجام شد.
وی ادامه داد:توقعی که ما از مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم این است که به عنوان فرزند این استان و فرزند شهید و فردی جانباز  این است که ایشان با علمای استان و نماینده ی معظم ولی فقیه و حوزه ی فرهنگ و هنر، تعامل خوبی داشته باشد.
استاندار قزوین بیان کرد:استان قزوین استانی غنی با قدمت طولانی در حوزه های دینی و اعتقادی است و مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فردی تحصیل کرده با تحصیلات عالی دانشگاهی است  و بایستی با سعه ی صدر و عقلانیت ،تعامل خوبی را با مجموعه ی استان داشته باشد.
وی افزود:من به عنوان نماینده ی عالی دولت در استان وظیفه ی خود می دانم که به ایشان توصیه کنم در چارچوب ارزش های نظام،رهبری،شهدا و انقلاب و امام(ره)گام بردارد با توجه به اینکه مشی آقای روحانی نیز همین است و کسانی که همراه انقلاب و نظام نباشند در این دولت بکار گرفته نمی شوند.
وی افزود:تلاش آقای اسکندر نژاد بایستی این باشد که به بزرگان استان ثابت کند که رابطه ی مستحکمی با نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه ی قزوین،ائمه ی جمعه ،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ارگان ها و سازمان های فرهنگی و مردم متدین،پیشکسوتان عرصه ی فرهنگ و هنر استان خواهد داشت.
استاندار ادامه داد:هر نقد و هر دغدغه ای نباید ما را ناامید کند بلکه به دنبال این امور بایستی هوشیار تر شویم و این دغدغه ها شاید بخاطر عدم شناخت  صورت گرفته باشد.
در پایان این جلسه اسکندر نژاد به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ  ارشاد اسلامی استان معرفی و از خدمات ارزنده ی احمدی مدیر کل پیشین تقدیر شد.