رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قاطبه روحانیت؛ طرفداردولت تدبیر و امید هستند


26 دى, 1394 - 15:17 -- روابط عمومی 3
استاندار در دیدار با جمعی از روحانیون الموت غربی:

قاطبه روحانیت؛ طرفداردولت تدبیر و امید هستند

استاندار در دیدار با جمعی از روحانیون الموت غربی گفت: قاطبه روحانیت؛ طرفدار و همراه دولت تدبیر و امید هستند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در دیدار جمعی از روحانیون منطقه الموت غربی که در محل دفتر ایشان برگزار شد بیان داشت: ارتباط و تعامل قاطبه روحانیت با دولت بر پایه عقلانیت و ارتباط مناسبی است  و طی دو ماه گذشته  این وضعیت را در استان قزوین نیز مشاهده کرده ام که این ارتباط می تواند به فهم درست مسائل کمک کرده و فضائل بزرگی خلق کند.
وی افزود:  وقتی از دولت  صحبت می کنیم منظور ما نظام است اما متاسفانه  برخی  با نگاه محدود بگونه ای رفتار  و موضع گیری می کنند که انگار دولت  از خارج بر این کشور تحمیل شده است در حالیکه دولت با رای  مقام معظم رهبری تنفیذ شده و مورد حمایت معظم له است
استاندار با بیان اینکه" دولت  تاکنون التزام عملی به رهبری  را در موقعیت ها و صحنه های مختلف نشان داده است." اظهار داشت:  باید با عدالت و انصاف با دولت برخورد کرد که خروج از عدالت ،نتایج اقدامات و کارها را بی اثر می کند و امروز در  بسیاری از نقد هایی که به دولت انجام می شود پای عدالت  می لنگد که اگر نگاه جامع تری داشته باشیم و نقد ها  نیز سازنده، دلسوزانه و با زبان و ادبیات مناسب باشد قطعا" اثر بخش و همدلانه خواهد بود.
همتی با بیان اینکه"  در نقد باید علاوه بر بیان نقاط ضعف و کاستی ها به  دستاوردها و نقاط مثبت هم توجه کرد." خاطرنشان کرد: در بحث  مذاکرات و توافقات هسته ای برخی از زبان ها یی که به انتقاد گشوده می شود دلسوزانه است امابرخی صرفا" نگاه حزبی  و سیاسی به مساله دارند در حالیکه مساله هسته  ای ،موضوعی ملی است که رهبری در آن نقش آفرینی کرده و با هدایت معظم له وعقلانیت و تدبیر دولت ،پرونده آن پیش رفته و افتخارات بزرگی  را نیز برای نظام  و مردم آفریده است.
وی عنوان کرد: در سایه توافقات هسته ای 12 قطعنامه برعلیه جمهوری اسلامی  لغو شد، رویکرد نظامی به هسته ای  ایران به کناررفت، سیمان در پرونده پی ام دی ریخته  شد و حقانیت این شعار که" انرژی هسته ای حق مسلم ماست" و ایران می تواند در زمینه علوم هسته ای ،تحقیق و توسعه داشته باشد به رسمیت شناخته شد و این ها دستاوردهای کم و کوچکی نیست.
استاندار ادامه داد: همه مقامات کشور براینکه  حقوق ایران در این مذاکرات تامین وحجم غنی سازی مورد نیازدر این حوزه به رسمیت شناخته شد اذعان کردند  و اینکه ایران می تواند در عرصه تجارت جهانی محصولات هسته ای نقش و سهم داشته باشد مورد تایید و تصویب قرار گرفت.
 نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد:  نیروگاه راکتورآب سنگین اراک برآمده از خلاقیت ،استعداد و اندیشه دانشمندان هسته ای است که هزاران نفر در این حوزه تربیت شده اند که هرگاه اراده کنند می توانند ده ها نیروگاه مثل اراک و قوی تر از آن می توانند بسازند و راه اندازی کنند .لذا جای هیچگونه نگرانی در این حوزه نیست  و هیچ گاه سیمان در اندیشه فرزندان این ملت  ریخته نمی شود.
وی بیان داشت: مذاکرات هسته ای براساس منطق برد - برد پیش رفت  اگرچه سال ها دراین زمینه  وقت صرف شد،شهدای والامقامی در این حوزه تقدیم انقلاب شدند،هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت شد  تا این موفقیت ها و دستاوردها به دست آمد  اما معتقدم موفقیت های به دست آمده بیشتر ازهزینه های پرداخت شده است که آثار مثبت این موفقیت باید به درستی برای مردم تبیین و تشریح شود تا  اعتماد و امیدورای مردم  به نظام و رهبری بیشتر شود.
استاندار با تاکید بر ظرفیت و توان روحانیت در تعامل و ارتباط با مردم بیان داشت: روحانیت و حوزه های علمیه پشتوانه انقلاب اسلامی هستند و نقش آن در پیروزی انقلاب و تداوم آن تا به امروز نقش بی بدیلی بوده که باید ازاین ظرفیت در راستای تبیین اهداف و دستاوردهای نظام   و دولت و همچنین انعکاس مسائل و مشکلات مردم به مسئولین  استفاده کرد و امروز به این سرمایه و پشتیوانه احتیاج  مبرم داریم .
همتی گفت: باید خدمات و دستاوردها در کنار شرایطی که دولت در آن قرار دارد به خوبی و با رعایت دقت ،انصاف و عدالت برای مردم تشریح و اطلاع رسانی شود تا مردم در جریان کاهش بودجه دولت و پایی آمدن قیمت نفت  از یک طرف و تاثیر تحریم های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور قرار بگیرند و این یک موضوع ملی است که باید بدان پرداخته شود.
استاندار در پایان بر پیگیری و اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی برای توسعه و پیشرفت منطقه الموت  و رفع پاره ای از نگرانی ها و دغدغه های ساکنین این مناطق تاکید کرد.
گفتنی است در ابتدای این دیدار گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های بخش الموت غربی به همراه کاستی ها و مسائل و مشکلات این منطقه توسط حجت الاسلام شیخ عمران رضایی دبیر جامعه روحانیت الموت غربی و سایراعضای حاضر در جلسه ارائه شد .