رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت مخالف اجرای انتخابات بصورت استانی است


مرادی مدیر کل سیاسی و انتخابات
3 تير, 1394 - 17:25 -- روابط عمومی
مدیر کل سیاسی و انتخابات: با توجه به آغاز روند انتخابات

دولت مخالف اجرای انتخابات بصورت استانی است

دبیر ستاد انتخابات استان: با توجه به آغاز روند انتخابات دولت مخالف اجرای انتخابات بصورت استانی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریبرز مرادی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری در جلسه ستاد انتخابات ابتدا به آخرین وضعیت استانی شدن انتخابات بصورت استانی اشاره و اظهار داشت: کار بررسی استانی شدن انتخابات در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی انجام و در ادامه در صحن علنی مجلس مطرح شده و هم اکنون نیز جهت اعلام نتیجه نهایی در شورای نگهبان در حال بررسی است .
وی با اشاره به اینکه دولت مخالف اجرای این طرح است افزود:  به علت اینکه فرآیند انتخابات آغاز شده و فرصت کافی برای اجرا آن وجود ندارد دولت به عنوان مخالف این طرح بحث هایی را در صحن علنی و کمیسیون های تخصصی مجلس داشته است.
دبیر ستاد انتخابات استان در خصوص شرایط احراز برای نمایندگان در این طرح گفت:کاندیداها باید بر اساس این طرح 15 درصد رأی حوزه فرعی و بالاترین رای را حوزه اصلی کسب کنند تا بتواند به عنوان نماینده وارد ساختمان بهارستان شوند.
مرادی همچنین در خصوص تجمیع هیأت اجرایی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری گفت: جهت یکسان سازی و روان سازی در کار انتخابات یک هیات اجرایی  تشکیل خواهد شد.
وی در خصوص آخرین وضعیت ستادهای شهرستانی گفت: ستادها در شهرستان ها تشکیل و کار انتخابات در حوزه های شهرستانی آغاز شده است.
مدیر کل سیاسی و امنیتی استانداری در پایان تاکید کرد: سوم تیر آخرین روز استعفای داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در پست ها و شغل هایی است که از قبل مشخص شده است.