رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین متمرکز نیست


17 تير, 1398 - 15:51 -- روابط عمومی 2
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :

برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین متمرکز نیست

جذب ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین
فعالیت‌های کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین متمرکز نیست و شاهد پراکنده کاری و موازی کاری هستیم، در این راستا برای موفقیت در برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین هماهنگی دستگاههای متولی ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام صبح دوشنبه در جلسه نشست مشترک کارگروه تخصصی امور اجتماعی و کارگروه تخصصی ارتقا اجتماعی فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهار داشت: حاشیه نشینی از پنج آسیب مورد تاکید رهبری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: قزوین استانی مهاجرپذیر است و در این راستا شاهد گسترش حاشیه نشینی هستیم که مشکل ساز شده و نرخ بزهکاری و جرم در این مناطق بالا رفته و قبح خطا از بین رفته لذا ساماندهی حاشیه نشینی مورد توجه قرار گرفته است.

بیدخام بیان کرد: به دوری از موازی کاری در مناطق حاشیه نشین تاکید داریم و حمایت و برنامه ریزی در این عرصه ضروری است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین تصریح کرد: ستاد بازآفرینی شهری باید برای تامین منابع لازم برای جلوگیری از توسعه بافت حاشیه ای اقدام کند.‌

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، کمیته امداد، شهرداری و تبلیغات اسلامی نسبت به اعتبار پیش بینی شده از سوی دستگاه خود اقدام کنند.

بیدخام اظهار کرد: دستگاه ها باید پیوست رسانه ای داشته باشند و رسانه ملی و خبرگزاری و مطبوعات برای انعکاس خبرهای این حوزه اقدام کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان قزوین ۱۴ منطقه حاشیه نشین، در تاکستان ۵ منطقه، در آبیک ۳ منطقه، در شهرستان آوج یک منطقه، در الوند ۴ منطقه و در بویین زهرا دو منطقه حاشیه نشین داریم.
بیدخام گفت: فعالیت‌های کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین متمرکز نیست و شاهد پراکنده کاری هستیم و اگر نتوانیم آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین را کاهش دهیم در این مناطق شاهد بحران خواهیم بود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در پایان از جذب دو میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار برای مناطق حاشیه نشین خبر داد.