رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بستر فعالیت بیشتر خیرین مدرسه ساز استان فراهم می شود


18 خرداد, 1398 - 21:33 -- روابط عمومی 3
استاندار قزوین خبر داد:

بستر فعالیت بیشتر خیرین مدرسه ساز استان فراهم می شود

استاندار قزوین گفت: با همکاری و حمایت همه جانبه مدیریت ارشد استان و دستگاه های اجرایی زمینه فعالیت و مشارکت هرچه بیشتر خیرین مدرسه ساز در استان هموار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

عبدالمحمد زاهدی در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: خیرین با درک درست از فرهنگ و شرایط تعلیم و تربیت کشور نقش مهمی در توسعه دانش و آگاهی و توسعه فرهنگی ایران اسلامی ایفا کرده اند.
وی بیان کرد: در شرایطی که دولت با محدودیت منابع اعتباری مواجه است اگر کمک خیرین نبود مشکلات زیادی داشتیم و شاید بسیاری از مدارس ما چند شیفته می شد که زیبنده نظام نبود.
استاندار قزوین تصریح کرد: مدرسه سازی باقیات صالحات است و امیدواریم این همکاری و مشارکت همچنان تداوم یابد البته مسئولان هم وظیفه دارند شرایط این مشارکت را تسهیل کنند.
وی یادآورشد: رسانه ها بویژه صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای مشارکت بیشتر مردم در ساخت مدرسه نقش مهمی دارند که امیدواریم با همکاری مستمر در جذب نیکوکاران به این کار همت بیشتری کنند.
استاندار قزوین پس از شنیدن گزارش ارائه شده در خصوص کمبود فضای آموزشی در استان بویژه شهر قزوین اظهارداشت: شاید از نگاه بیرونی بسیاری از مسئولان کشوری فکر می کنند قزوین از استان های برخوردار است و کمبود مدرسه ندارد در حالی که ما در بافت مرکز شهر و حتی مناطق تازه تاسیس با کمبود شدید مدرسه مواجیهم که باید برای آن تدبیر کرد.
زاهدی گفت: از فرمانداران انتظار داریم در خصوص همکاری با خیرین در شهرستانها تلاش بیشتری داشته باشند تا از این ظرفیت برای تامین نیازهای آموزشی بخوبی استفاده شود.
وی بیان کرد: در روزهای آینده مکاتبه ای با ریاست جمهوری برای دریافت مجوز فروش زمین های در اختیار آموزش و پرورش که محل مناسبی برای ساخت مدرسه نیست صورت می گیرد تا بتوانیم به صورت تهاتر از این زمینها برای تامین منابع مالی و ساخت مدرسه در مکان های مورد نیاز استفاده کنیم و در ادامه مکاتبه با ستاد اجرایی و بنیاد برکت هم برای جلب مشارکت این نهادها برای مدرسه سازی پیگیری خواهد شد.
زاهدی یادآورشد: تکمیل مدارس نیمه تمام و پروژه های خیرین مدرسه ساز با همکاری فرمانداران در اولویت باشد تا بتوانیم این فضاها را برای سال تحصیلی جدیدآماده کنیم.
وی بیان کرد: برخی مدارس غیر انتفاعی که فضای مناسبی برای مدرسه ندارند مورد ارزیابی قرار گیرد و با شناسایی زمین های قابل واگذاری برای حمایت از این مدارس نیز اقدام لازم صورت گیرد.
استاندار تصریح کرد: هر خیری که زمینی اهدا می کند اگر جای مناسبی برای ساخت مدرسه نبود الزامی نیست آن را بسازیم بلکه با هماهنگی اهدا کننده بهتر است فروخته شده و در جای مورد نیاز نسبت به احداث فضای آموزشی اقدام شود.
وی گفت: اگر زمیتی کاربری غیر آموزشی داشت و مناسب بود توافق می کنیم تا هم صاحب زمین سود ببرد و هم نیاز آموزشی استان تامین شود.
استاندار قزوین در ادامه خواستار اجرای برنامه مشترکی بین آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز استان برای تعیین اولویت ها، نیازها و نحوه ساخت مدرسه شد.