رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مواد مخدر و اعتیاد ریشه بیشتر ناهنجاری های اجتماعی جامعه است


23 ارديبهشت, 1398 - 12:06 -- روابط عمومی 2
استاندار قزوین:

مواد مخدر و اعتیاد ریشه بیشتر ناهنجاری های اجتماعی جامعه است

روش هاى نوین در مبارزه و مقابله با مواد مخدر اجرا شود
استاندار قزوین با بیان اینکه اعتیاد ریشه بیشتر ناهنجاری های اجتماعی در جامعه است، گفت: آگاه سازی و اطلاع رسانی رسانه ها در زمینه مضرات موادمخدر نقش موثری داشته و در این میان از رسانه‌ها انتظار داریم در آگاهی بخشی مشارکت بیشتری داشته باشند زیرا ریشه بسیاری از آسیب‌ها مواد مخدر و اعتیاد است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که ظهر دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در طول سال اعتبارات زیادی برای مبارزه هزینه می‌شود و در این مسیر هم در کنار هزینه‌های سنگین افراد زیادی هم شهید و مجروح می‌شوند و شاید تنها کشوری هستیم که در این زمینه عزم جدی داریم.
وی بیان کرد: ترانزیت مواد مخدر از جاده‌های کشور آسیب‌های زیادی به ما زده و در شرایطی که می‌توانستیم با موافقت در عبور ترانزیت مواد خود را از آسیب‌های کمتری برخوردار کنیم اما راضی نشدیم دیگر انسان‌های سایر کشورها دچار مشکل شویند.
استاندار قزوین بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی ما در مبارزه جدی بودیم و نگذاشتیم کشورمان محل عبور آسان مواد مخدر باشد و با این کار از ورود حجم زیادی از مواد مخدر به کشورهای اروپایی و آسیایی جلوگیری کردیم.
زاهدی تصریح کرد: رابطه خرید و فروش مواد و اعتیاد تنگاتنگ است و تا مواد وجود دارد باید مبارزه ما همزمان باشد اما برای موفقیت در کار نیازمند استفاده از روش‌های نوین و جدید هستیم چون شیوه ترانزیت و توزیع و تولید هم فرق کرده است.
استاندار قزوین اظهار داشت: باید نگاه جدیدی در مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم تا نتیجه بخش باشد و جامعه مصون بماند که در این میان از رسانه‌ها انتظار داریم در آگاهی بخشی مشارکت بیشتری داشته باشند زیرا ریشه بسیاری از آسیب‌ها مواد مخدر و اعتیاد است.