رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دریافت مجوز فعالیت مهدهای کودک از بهزیستی الزامی است


19 دى, 1397 - 11:45 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد:

دریافت مجوز فعالیت مهدهای کودک از بهزیستی الزامی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: مهدکودک هایی که بدون مجوز از بهزیستی اقدام به نگهداری از کودکان می کنند باید در اسرع وقت نسبت به دریافت مجوزهای قانونی مبادرت کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان  که با حضور تمامی اعضا کارگروه در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد گفت : سازمان بهزیستی کشور موظف است براساس مقررات بند یک ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی و دولت مصوبه 27 بهمن سال 80 به بررسی درخواست متقاضیان مهدهای کودک اقدام کند.
وی با بیان اینکه تنها مهد کودک های قانونی باید به نگهداری از کودکان زیر سن دبستان اقدام کنند، اضافه کرد: متاسفانه برخی دستگاه های تحت عناوین مختلف به صدور چنین مجوزهایی اقدام می کنند که بر این اساس، مراکزی شبیه به مهدکودک ایجاد می شود.
بیدخام تاکید کرد: دستگاه های اجرایی که قصد تاسیس مهدکودک برای کارمندان مجموعه خود را دارند باید از طریق قوانین بهزیستی اقدام کرده و در این رابطه هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد.
این مسئول ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی و دارنده مجوز شبه مهدهای کودک باید در اسرع وقت و براساس قوانین موجود نسبت به دریافت مجوز اقدام کرده و اداره کل بهزیستی نیز باید از این مراکز نظارت مستمر داشته باشد.
ایشان یکی از چالش های موجود در این خصوص را صدور مجوز توسط دستگاههای غیر مرتبط دانستند و توجه به این مهم را با توجه به فاکتورهای آموزشی ، بهداشتی ، تغذیه ای در این مراکزرا امری ضروری برشمرده اند
بیدخام به اهمیت مراکز مهدکودک ها در رشد و اعتلای کودکان تاکید و اضافه کرد: رشد همه جانبه و یکپارچه کودکان از دغدغه های اصلی خانواده به حساب آمده و باید در این خصوص نظارت جدی بر کیفیت آموزش و استاندارد بودن این نوع مکان ها لحاظ شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه صدور مجوز مهدکودک از مراجع دارای صلاحیت با رعایت تمامی جوانب قانونی ضروری است، تصریح کرد: به طور حتم با نظارت قانونی، کیفیت نگهداری کودکان، میزان شهریه دریافتی و بهداشتی مهدهای کودک در پیشگیری از بروز مشکلات و آسیب های احتمالی موثر خواهد بود.