رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش سازمانهای مردم نهاد در کاهش و پیشگیری اعتیاد جامعه حائز اهمیت است


27 شهريور, 1397 - 16:00 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

نقش سازمانهای مردم نهاد در کاهش و پیشگیری اعتیاد جامعه حائز اهمیت است

با حکم وزیر کشور رضا گروسی بعنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان البرز منصوب شد
فرماندار البرز گفت: سمن ها ظرفیت بالایی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و کاهش اعتیاد در جامعه دارند که امیدواریم با همراهی دستگاه های دولتی و طرح ایده های نو، خلاقانه و کارشناسانه شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

"  رضا گروسی" فرماندار شهرستان البرز  در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان البرز گفت: سازمان های دولتی به تنهایی نمی توانند در برابر گسترش روز افزون آسیب ها ی اجتماعی همچون مواد مخدر که عوارض فردی و اجتماعی آن گریبانگیر بسیاری از خانواده ها شده به تنهایی گره گشا باشند  بلکه تعامل، همراهی فکری نهاد های غیردولتی  می تواند سدی در برابر این بلای خانمانسوز ایجاد کند.

گروسی گفت: سمن ها ظرفیت بالایی برای کاهش اعتیاد در جامعه دارند  که امیدواریم با همراهی دستگاه های دولتی و طرح ایده های نو، خلاقانه و کارشناسانه شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم.

وی افزود : استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و تقویت فعالیت آنها به لحاظ کمی و کیفی با پشتوانه اعتماد مردمی  گامی موثر برای همراهی مردم در  مبارزه با مواد مخدر با رویکرد پیشگیری از اعتیاد است.

نماینده عالی دولت در شهرستان  با تاکید بر این که خطر اعتیاد در کنار آحاد مردم است، افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را باید جدی گرفت و از  اقدامات صرفا" اداری  سعی در مشارکت مردمی بمنظور حل این معضل داشته باشیم و از تمامی ظرفیت های موجود بهره مند شویم.

 وی به توجه ویژه به موضوع مصرف مواد مخدر در بین زنان به عنوان محور خانواده و  یکی از گروه هایی که کمتر به اعتیاد آنها پرداخته شده اشاره کرد و افزود: گاه با تبلیغات دروغین  در مراکزی اقدام به توزیع مواد مخدر در میان این قشر  می شود که یکی  از شیوه های موثر در شناسایی این مراکز عرضه ، تشدید بازرسی های سرزده  از اماکن ورزشی و سالن های زیبایی است .

گروسی هم چنین بر هم افزایی فکری سازمان های مردم نهاد و بهره گیری از اندیشه نوین تاکید کرد وگفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پیوسته نسبت به اجرای  طرح های اثر بخش  اقدام به حمایت مالی با استفاده از منابع و اعتبارات پیش بینی شده مینماید .
وی مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه را مورد خطاب قرار داد و افزود: دستگاه های اجرایی نیز هر چه سریعتر طرح های خود با محوریت پیشگیری از اعتیاد را به دبیرخانه کارگروه ارسال کنند و این اقدامات به گونه ای باشد که بتوانیم بیشترین  سهم از اعتبارات را در راستای تحقق این هدف با  ارائه طرح های کارشناسی رقم بزنیم.
 وی همچنین درراستای تهیه بانک اطلاعاتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: دسترسی سازمان های ذی ربط به  داده های آماری در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید به سهولت صورت گیرد چرا که میتواند مبنای اقدامات و تصمیم گیری های موثری در حوزه کاهش مصرف و توزیع  مواد مخدر گردد.

در پایان این جلسه نیز حکم رضا گروسی  فرماندار البرز با امضاء وزیر کشور بعنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان البرز  به وی اعطا شد .