رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مردمی بودن نقطه عطف آئین های عزاداری محرم وصفر است


18 شهريور, 1397 - 14:27 -- روابط عمومی فرم...
معاون سیاسی فرماندار البرز:

مردمی بودن نقطه عطف آئین های عزاداری محرم وصفر است

معاون فرماندار البرز گفت: قدمت و پویایی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در فرهنگ کشور ما چنان است که می توان گفت کمتر پدیده اجتماعی در کشور به این وسعت برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" میکائیل سلمانی " معاون فرماندار البرز،  در نشست هماهنگی برگزاری  تجمع عزاداران عاشورایی شهرستان که با حضور هواسی قائم مقام صدا وسیمای قزوین در محل فرمانداری البرز برگزارشد ، گفت : مردمی بودن، نقطه عطف آئین های عزاداری محرم وصفر  است.

وی جایگاه ارزنده امروز اسلام را نتیجه قیام و نهضت امام حسین(ع) دانست و بیان کرد:  با توجه به ترویج  بدعت ها و خرافه ها در برگزاری آیین های محرم و صفر و حجم فعالیت های بالای این برنامه ها، منطق و عقل حکم می کند که با همفکری و مشارکت مردم این مراسم با کیفیت بالا برگزار شود.

معاون سیاسی فرماندار با تاکید بر اینکه باید از بروز برخی آسیب ها در عزاداری های محرم جلوگیری شود گفت: ما به عنوان متولیان امر باید با همفکری در برگزاری باشکوه این آئین ها همراه با مردم  و به نحو درست مشارکت داشته و بیشتر به درونی سازی اصل هدف قیام امام حسین(ع)  بپردازیم .

سلمانی بیان داشت:مراسم و مناسک عزاداری ایام محرم بخش وسیعی از رفتار اجتماعی مردم را شکل می دهد و گستردگی، قدمت و پویایی این مراسم در فرهنگ کشور ما چنان است که می توان گفت کمتر پدیده اجتماعی در کشور به این وسعت برگزار می شود.

در پایان این نشست وظایف دستگاه ها در برگزاری تجمع عزادارن عاشورایی با پوشش رسانه ای صدا وسیما ی استان قزوین مشخص گردید تا ماه محرم این برنامه باشکوه مردمی در مهرگان،محمدیه والوند برگزار گردد.