رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرماندار آبیک از نیروگاه شهید رجایی دیدار کرد


23 خرداد, 1397 - 08:38 -- روابط عمومی فرم...

فرماندار آبیک از نیروگاه شهید رجایی دیدار کرد

سید محمد حسینی فرماندار آبیک بهمراه مسئولین شهرستانی از نیرو گاه شهید رجایی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبیک ،

سیدمحمد حسینی فرماندار آبیک به همراه تنی چند از مسئولین شهرستان آبیک در نشست با مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی در سالن اجتماعات این نیروگاه اظهار کرد: اگر توصیه پایدار را یک مثلث فرض کنیم اضلاع آن شامل محیط زیست، اجتماع و اقتصاد می‌شود که باید به تناسب هم حرکت کنند.

وی افزود: اگر در مثلث توسعه پایدار به دو ضلع توجه شود و از یک ضلع دیگر غافل باشیم نمی‌توانیم در تحقق آن به موفقیت دست یابیم.

حسینی با اشاره به نگرانی در  زمینه پساب خروجی فاضلاب  شهرک صنعتی کاسپین یک ادامه داد: با خروج این فاضلاب علاوه بر آسیب آب‌های زیرزمینی، برای خاک هم آسیب‌زا است.

حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه از سوی استان قزوین بر احداث شهرک گلخانه‌ای در شهرستان آبیک تاکید شده لازم است که  راهکاری پیدا شده  تا معضل پساب خروجی فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین یک حل شود.

وی خاطرنشان کرد: از جمله راهکارهای معضل مذکور می‌توان به استفاده از پساب خروجی فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین یک برای شهرک گلخانه‌ای و صنایع آب‌بر  استفاده کرد این در حالی است که به نیروگاه شهید رجایی پیشنهاد می‌شود  که در خنک کردن سیستم‌های نیروگاه پس از بررسی کارشناسانه از پساب خروجی فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین یک استفاده کنند که آمادگی تخصیص بودجه در این زمینه وجود دارد.