رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جشن نسیم مهر انجمن حمایت زندانیان شهرستان تاکستان برگزار شد


26 ارديبهشت, 1397 - 00:37 -- روابط عمومی فرم...
با حضورطاهرخانی فرماندار

جشن نسیم مهر انجمن حمایت زندانیان شهرستان تاکستان برگزار شد

جشن نسیم مهر(روز ملی حمایت از خانواده زندانیان) با حضور سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان ،

مراسم گلریزان برای حمایت از خانواده‌های نیازمند زندانیان توسط انجمن حمایت زندانیان شهرستان تاکستان عصر روز دوشنبه برگزارشد.

در این مراسم بهمن طاهرخانی نماینده ی مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام امیدوار دادستان عمومی شهرستان تاکستان وجمعی دیگر از مسئولان شهرستان حضور داشتند.

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان ضمن تشریح عملکرد حوزه ی فرمانداری درقالب اعداد وارقام،با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که می فرماید اگر مسلمانی به امور مسلمین اهتمام نداشته باشد مسلمان نیست بر تأمین حداقل معاش خانواده زندانیان جهت جلوگیری از وقوع جرم توسط آنها تأکید نمود.وگفت ،انتظار داریم که خیرین و صاحبان مجامع اقتصادی و صنایع شهرستانی یاریگرحمایت زندانیان باشندو این موسسه مردم نهاد را برای کمک به خانواده‌های  بی بضاعت زندانیان، از حمایت‌های نوع دوستانه و انسانی خود برخوردار کنند. 

بهمن طاهرخانی نماینده ی مردم شهرستان تاکستان درمجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم ضمن تشکراز فعالیت و زحمات رئیس و هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شهرتاکستان درطی این سالهاگفت :به نظر می‌رسد در قوانین جمهوری اسلامی‌ نیازمند مصوبات قانونی هستیم که بر لزوم حمایت‌های مالی، حقوقی، معنوی و مشاوره‌ای از خانواده زندانیان تأکید شده و همچنین باید بر توانمندسازی زنان در این خانواده‌ها توجه داشت. بدون شک عدم آگاهی‌های حقوقی و حتی عدم توانایی در کسب درآمد می‌تواند منجر به زیان‌های جبران‌ناپذیری به این خانواده‌ها شود؛ بنابراین متولیان امور بایستی به مسائل این قشر از جمله مسائل حقوقی که بدون شک جدای از مسائل اجتماعی، اقتصادی و روانی آنها نیست، توجه ویژه داشته باشند.

درفسمتی دیگر از این مراسم حجت الاسلام امیدوار دادستان عمومی شهرستان تاکستان ضمن ابراز خرسندی وامیدواری از فعالیت های این انجمن عنوان کرد:براساس منویات مقام معظم رهبری سیاست های کلی قضایی برمحورخدمت به خانواده های زندانیان بنا شده و افزود،فردی که به هر دلیلی مرتکب جرمی شده است مجازاتش را می بیند و خانواده او نقشی در ارتکاب جرم ندارد، بنابراین جدا بودن حساب خانواده زندانی از زندانی به عنوان رویکرد انجمن حمایت از خانواده های زندانیان به شمار می آید.

بهزادطاهرخانی رئیس انجمن حمایت زندانیان شهرستان تاکستان  درپایان تصریح کرد: در تقویم کشور روز ۵ خرداد را بعنوان روز حمایت از زندانیان نامگذاری کرده اند. انجمن حمایت از خانواده زندانیان تمام تلاش خود را می کند تا بتواند فرهنگ اینکه خانواده زندانی مجرم نیست را در جامعه نهادینه کند.

بخش پایانی مراسم به تقدیر از دوخانواده ای که باعفو وبخشش باعث آزادی زندانیان دربند شده بود ،توسط مسئولین اختصاص یافت .