رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرداران به برنامه های فرهنگی و عمرانی به دور از مسائل سیاسی توجه کنند


24 ارديبهشت, 1397 - 12:45 -- اداره کل روابط ...
سرپرست دفتر امور شهری استانداری قزوین:

شهرداران به برنامه های فرهنگی و عمرانی به دور از مسائل سیاسی توجه کنند

ضرورت جلب مشارکت مردم در حل مشکلات شهری
سرپرست دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت:شهرداران به دور از مسایل سیاسی،برنامه های فرهنگی و عمرانی را در اولویت قرار دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مصطفی صالحی" در جلسه معارفه شهردار محمدیه با بیان این مطلب افزود: شورای اسلامی شهر محمدیه با درایت و با حداکثر رای قاطع همه اعضا خانم نخستین  را که هم تجربه علمی و عمملی در مدیریت شهری دارد انتخاب کردند و لازم می دانم این انتخاب را به اعضا شورا و مردم محمدیه تبریک عرض کنم.
وی ادامه داد:قطعا با تجربه و درایت، ایشان برنامه های خوبی برای توسعه و آبادانی شهر محمدیه طراحی و اجرایی خواهند کرد و استانداری هم در راستای خدمات رسانی  مطلوب به شهروندان محمدیه  و ناحیه شهری  مهرگان تمام قد از ایشان و شورای اسلامی شهر حمایت می کند
وی ادامه داد: ما انتظار داریم شهردار جدید برنامه های عمرانی و خدماتی مناسبی در شأن مردم محمدیه تدوین و اجرا نماید و بدور از مسائل سیاسی برنامه های فرهنگی را در کنار کارهای عمرانی و توسعه شهر در الویت کاری خود قرار دهد.
صالحی افزود: دردولت دوازدهم فضای کسب و کار به یک فضای منطقی تبدیل شد و فرصت هایی برای حضور بیشتر زنان در پست های مدیریتی و بهره مندی از تخصص و تجربه آنان درکشور فراهم شد و این اهتمام نیز در استان از سوی استاندار محترم وجود دارد که اخیرا شاهد انتصاب زنان در پست مدیریتی هستیم.
سرپرست دفتر امور شهری استانداری افزود: از شهردار جدید انتظار می رود نارسایی ، مشکلات  موجود را دقیق بشناسند و با تهیه برنامه با اولویت بندی و مطالعه دقیق نسبت به رفع آنها اقدام کند.
صالحی ادامه داد: بدون مشارکت مردم مشکلات حل نخواهد شد چون ما باید به سمتی حرکت کنیم که از تصمیمات فردی بپرهیزیم و تلاش کنیم نقش مردم در اجرای پروژه ها و خدمات رسانی بیشتر مورد توجه قرار دهیم و نظرات و حرفهای عموم مردم را بشنویم.
 و ی ادامه داد: ساختار و مشارکت شهروندان با شهرداریها باید از حالت شعاری مشارکت محدود به مشارکت واقعی تبدیل شود به نوعی که همه اقشار و طبقات جامعه را در برگیرد.
سرپرست دفتر امور شهری استانداری افزود: اگر می خواهیم فرهنگ شورایی  در شهر ها نهادینه شود و در عرضه خدمات رسانی به مردم موفق باشیم باید اعتماد سازی صورت بگیرد و این باعث ارتقاء جایگاه  شورا در میان مردم و افزایش مشارکت مردم خواهد شد.
صالحی ادامه داد: اگر غفلت و کوتاهی شود مسکن مهرگان تبدیل به یک معضل تبدیل خواهد شد و باید به مسائل فرهنگی و اجتماعی این منطقه  توجه شود  تا آسیب های  موجود کاهش  پیدا کند و در این خصوص همه دستگاههای متولی باید همت و تلاش و حمایت کنند.
وی ادامه داد: اگر زیر ساخت های مناسب فرهنگی و اجتماعی  در ناحیه مهرگان ایجاد نشود باعث ایجاد معضلات و مشکلات عدیده خواهد شد البته شهردار محمدیه خدمات خوبی به ناحیه مهرگان ارائه  کرده است که جای تشکر دارد ولی کافی نیست و لازم است همه دستگاههای خدمات رسان نیز توجه ویژه ای به ساکنین این منطقه داشته باشند.
صالحی تاکید کرد:ما باید به مدیریت یکپارچه شهری برسیم و با اعتماد سازی ، ارتباط مستقیم و بیشتر با مردم این امر محقق خواهد شد.
صالحی بیان کرد: شوراها و شهرداران باید تامین کننده خواست و اراده مردم باشند. اگر مدیریت واحد شهر تحقق پیدا کند بسیاری از مشکلات از دوش دولت برداشته می شود در حال حاضر دستگاههای اجرایی باید شوراها را بپذیرند و همکاری بیشتری با این عزیزان داشته باشد تا رضایت مندی در شهر ها بیشتر شود.
وی در خاتمه از زحمات و تلاشهای شهرداران سابق شهر محمدیه  و همین مافی سرپرست این شهرداری نیز قدردانی و تشکر کرد.

کلید واژه ها: