رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جایگاه جمع آوری پسماند بخش الموت غربی افتتاح شد


24 ارديبهشت, 1397 - 10:16 -- اداره کل روابط ...
با حضور معاون عمرانی استاندار:

جایگاه جمع آوری پسماند بخش الموت غربی افتتاح شد

در مراسمی با حضور معاون عمرانی استاندار قزوین جایگاه جمع آوری و دفن بهداشتی پسماند بخش الموت غربی با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عصر یکشنبه در مراسمی با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، اکرم نجفی مدیرکل دفتر روستایی استانداری، اکبر رحمتی بخشدار الموت غربی و اعضا شورا و شهردار منطقه، جایگاه جمع آوری و دفن بهدشاتی پسماند زباله در شهر رازمیان به بهره برداری رسید.
این سایت در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه ساخته شده و با داشتن دو خودروی مکانیزه جمع اوری زباله روزانه ظرفیت نگهداری، تفکیک و دفن بهداشتی  ۲.۵ تن زباله شهرها و روستاهای الموت  غربی را دارد. 
در اجرای این طرح ۷۰۰ سطل زباله در ۸۳ روستای منطقه نصب شده و قرار است هر ماه زباله های جمع اوری شده در این سایت به سایت بزرگ ۱۰۰ هکتاری محمد آباد قزوین منتقل شود.
در حال حاضر در ۸۳ روستای بخش الموت غربی روزانه حدود ۲.۵ تا ۳ تن زباله  تولید می شود و این سایت برای ۱۵ سال طراحی و اجرا شده است.
 با موافقت مدیرکل دفتر روستایی استانداری مقرر شد هزینه ساخت دو سایت جمع آوری زباله در دهستانهای رجایی دشت و دستجرد نیز تامین شود تا این مناطق هم از این ظرفیت برخوردار شوند.
با توجه به ظرفیت های گردشگری الموت غربی ایجاد سایت جمع آوری بهداشتی زباله در رازمیان با کمک شهرداری نقش مهمی در تامین سلامت منطقه و مردم و بویژه جلب گردشگران دارد.

کلید واژه ها: