رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند پر کردن اوقات فراغت جوانان هستیم


30 بهمن, 1396 - 21:27 -- خبر
بیدخام :

برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند پر کردن اوقات فراغت جوانان هستیم

وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان بوئین زهرا توسط مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه شورای اداری این شهرستان بررسی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز گذشته ضمن شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان بوئین زهرا به تبیین و بررسی وضعیت اجتماعی و فرهنگی این شهرستان پرداخت.

 بیدخام با تاکید بر اینکه سمنها نقش موثری در فرهنگ سازی و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند ، بر لزوم استفاده از توان سازمان های مردم نهاد در اجرای برنامه های اجتماعی برای کاهش آسیب های  اجتماعی تاکید کرد.

وی در ادامه وضعیت طلاق شهرستان بوئین زهرا  را مورد  تحلیل و بررسی قرار داد و با اشاره به اینکه آمار طلاق در ده ماهه سال 1396 در این شهرستان 12/0 کاهش داشته است نتایج حاصله را نوید بخش برشمرد و اظهار امیدواری کرد این روند کاهش در تمام مناطق استان تداوم یابد.

 ایشان اجرای طرح ثبت سامانه طلاق را  یکی از راهکارهای پیشگیری از طلاق دانستند و اظهار امیدواری نمود که با اجرا شدن این طرح وضعیت  استان قزوین نیز به مراتب بهتر و امیدوار کننده تر خواهد بود

بیدخام آسیب های اجتماعی را موضوع جدی و با اهمیتی برشمرد که بازتاب و برون داد رفتارهای است که در حوزه فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، امنیتی و اقتصادی بروز می‌کند که نهایتاً می‌توانند باعث رضایت و آرامش و امنیت امید و اعتماد در بین مردم شود و یا باعث نارضایتی و تخریب سرمایه‌های اجتماعی گردد.

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی ادامه داد : ما بایستی تلاش کنیم با افزایش روحیه نشاط و امید رضایت مندی عمومی را در بین مردم تقویت  کنیم .

این مقام مسئول مسائل اجتماعی  را موضوعی میان بخشی دانست که با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی  و آحاد مردم و با استفاده از ظرفیت  سازمان های مردم نهاد  قابل کنترل است 

بیدخام با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی دولت، بحث نشاط اجتماعی است که باید در طرح اوقات فراغت نیز به آن توجه شود خاطرنشان کرد : برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند پر کردن اوقات فراغت جوانان هستیم

وی با اشاره به اینکه کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه نیازمند رویکرد بومی نگری بوده و در هر منطقه باید متناسب با شرایط آنجا مورد بررسی قرار گیرد. بر ارتقاء سرمایه اجتماعی نیز تاکید کرد و گفت: هر چه سرمایه اجتماعی بالا باشد، میزان رضایت مردم از دستگاه های اداری و حاکمیت بیشتر است و اقتدار نظام نیز در سطح بالاتری قرار دارد.