رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چهارمین شورای اداری شهرستان تاکستان در فرمانداری تشکیل شد.


30 بهمن, 1396 - 13:22 -- روابط عمومی فرم...
به ریاست فرماندار تاکستان

چهارمین شورای اداری شهرستان تاکستان در فرمانداری تشکیل شد.

طاهرخانی فرماندارتاکستان،تدبیر و امید یک شعار برای تکرار کردن نیست،شفافیت،اولویت دادن به حل مشکلات و پاسخگویی دستگاهها از جمله ی مهم‌ترین وظایف مسئولین است ‌.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان ،

چهارمین  جلسه شورای اداری شهرستان 

زمان جلسه : 29/11/1396 مکان جلسه: سالن جلسات فرمانداری رئیس جلسه: سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان دبیرجلسه: ابوالفضل رحمانی

مطالب مطروحه : جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز گردید. و در ادامه

-حجت الاسلام والمسلمین کریمی رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی تاکستان

ایشان با تسلیت ایام در بیان جایگاه حضرت فاطمه سخنانی بیان نمودند. وی با اشاره  به داستان آیت الله سیبویه به مقام وجایگاه این بانوی بزرگ اشاره و توسل جستن از ایشان را راهگشا و بر هم زننده و مافوق معادلات مادی دانستند.

-جناب آقای ایرج طاهرخانی معاونت محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار

ایشان با عرض خیر مقدم خدمت حاضرین و تسلیت ایام به بیان نکاتی در مورد مسائل اجتماعی و امنیتی پرداختند ایشان از کلیه مسئولین خواستند با توجه به نزدیکی سال نو پیگیری مطالبات کارگران را در اولویت برنامه های خود قرار دهند. ایشان مدیریت در حوزه آب و فاضلاب و بویژه در حوزه آب را جهت پیشگیری از کم آبی در ماه های گرم سال لازم و ضروری دانستند. وی ارتقاء سیستم های امنیتی را در جهت افزایش امنیت شهرستان ضروری دانسته و همه مسئولین ادارات خواستند در جهت ارتقاء ایمنی مجموعه تحت امر خود تلاش نمایند. در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم را مهم دانسته و از روسای ادارات خواستند که از مدیران کل استانی پیگیر مشکلات مردم باشند.و با تفویض اختیار در ادارات جهت تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم اقدام نمایند.

-جناب آقای مهندس جلیله وند معاونت محترم عمرانی

ایشان با اشاره به بارش نزولات آسمانی و مشکلات بوجود آمده در زمینه مسدود شدم راههای مواصلاتی از همه دست اندرکاران ارائه خدمت از جمله اداره اوقاف، جمعیت هلال احمر و بویژه مردم شریف تاکستان تشکر نمودند. وی با اشاره به نزدیک بودن سال نو و بحث سفرهای نوروزی و تشکیل ستاد تسهیلات سفر از همه مسئولین خواستن در این امر مشارکت داشته باشند تا بتوانیم میزبان مناسبی برای مسافران نوروزی باشیم. ایشان از همه شهرداران و بخشداران جهت زیباسازی شهری و ورودی روستاها، اداره آموزش و پرورش جهت اسکان مسافران، شبکه بهداشت جهت نظارت بر اماکن ارائه غذا و مواد خوراکی و.. خواستار مشارکت و همکاری لازم شدند. ایشان اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان را در قالب 312 طرح و به میزان 42 میلیارد تومان اعلام نمودند که 50 درصد این اعتبار جذب شده است. وی بحث ساخت و سازهای غیرمجاز، تغیر کاربری زمین های زراعی، مشکلات پسماندها، مشکلات ترافیکی، مناسب سازی معابر شهری و ادارات جهت تردد آسان معلولان و ... را مورد اشاره قرار داده و خواستار رسیدگی و همکاری مسئولین در حل این مشکلات شدند.

-جناب آقای مصطفی طاهرخانی معاونت محترم برنامه ریزی

ایشان گزارشی از تسهیلات پرداخت شده در غالب تسهیلات بهین یاب، پرداخت مستقیم توسط بانکها و ... در حوزه های کشاورزی و صنعت در سال های 95 و96 ارائه و آن را درجهت رونق تولید در این دو بخش بسیار مهم دانستند.وی به تسهیلات حوزه اشتغال اشاره و از کلیه بانک ها ی عامل خواستار همکاری لازم جهت پرداخت تسهیلات و تضامین اخذوام شدند. در ادامه وی از دست اندرکاران که در تاسیس صندوق کشمش مشارکت داشتند تشکر نموده و خواستار تدام همکاری و پیگیری های لازم در این زمینه شدند. ایشان از کلیه ادارات از جمله اداره صنعت،معدن وتجارت، شبکه بهداشت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی در جهت نظارت بر فعالیت صنوف وهمچنین تامین اقلام مورد نیاز بازار بویژه اقلام مورد نیازپایان سال خواستارهمکاری لازم شدند.

-جناب آقای رشوند بخشدار محترم ضیاءآباد

ایشان با عرض تسلیت ایام گزارشی ازعملکرد بخشداری ضیاءآباد و فعالیت های انجام شده در حوزه بخشی ارائه نمودند. وی به تعداد 20عدد پروژه انجام شده در 16 روستای بخش در حوزه عمرانی به مبلغ یک میلیارد و صد و نود میلیون تومان اشاره نمودند. و با تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تشکر از زحمات دست اندرکاران این مراسم آن را نماد اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند. ایشان رمز موفقیت نظام را حضور مردم درصحنه های مختلف دانستند و توجه به مطالبات به حق آنان را وظیفه مسئولین برشمردند.

-جناب آقای موسوی رئیس محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکستان

 ایشان گزارشی از تعهدات ادارات در زمینه کارآفرینی و همچنین میزان تعهدات انجام شده ارائه نمودند و در ادامه با معرفی سامانه کارا از بخشداران و ادارات متولی امر خواستند تا اطلاع رسانی لازم جهت آشنایی روستاییان با سامانه مذکور و همچنین راهنمایی مناسب جهت بهره برداری لازم و آسان آنان از این سامانه فراهم نمایند.

-جناب آقای فیضی رئیس محترم شورای شهرستان

ایشان با معرفی اجمالی از شورا و شرح وظایف آن و با اشاره به اینکه شورای شهرستان به عنوان شورای نمونه استانی انتخاب شده است خواستار همکاری ادارات جهت ارائه بهتر خدمات توسط شورا و ارتقاء هرچه بیشتر آن شدند. در ادامه وی با اشاره به مشکلات چون مشکلات راه های روستایی، روشنایی ورودی شهرها، مشکلات خانه های بهداشت و ... خواستار همدلی و همکاری بیشتر مسئولین امر در حل این مسائل شدند.

-جناب آقای بهزاد پورشهردار محترم تاکستان

ایشان کمبود سرانه فضای سبز شهری، استفاده از آب شرب جهت آبیاری فضای سبز، عدم تعیین تکلیف تپه خله کوه توسط میراث فرهنگی، مشکلات حاشیه نشینی، مسائل دستفروشان و سدمعبرهاو ... را از اهم مشکلات حوزه شهری بر شمردند و حل این مشکلات را یک کار جمعی و نیازمند همکاری تمام دستگاهها دانستند.وی از همه ادارات خواستن تا با زیباسازی فضای ادارات از قبیل درختکاری در فضای سبز ادارات، رنگ آمیزی ورودی و حصارهای پیرامونی و... در زیباسازی شهری همکاری نمایند وکلیه ساخت و سازهای در فضای ادارات از طریق اخذ مجوز از شهرداریها انجام گیرد. در ادامه ایشان به مشکلات اختصاص بودجه از طریق سازمان برنامه و بودجه و استانداریها اشاره و خواستار رسیدگی و اختصاص کامل بودجه توسط مسئولین شدند. وی بافت فرسوده را مورد توجه قرار داده و برفعال سازی طرح بازآفرینی شهری تاکید و از همه مسئولین و مردم خواستار همکاری در این زمینه شدند.

-جناب آقای سیاوش طاهرخانی فرماندار محترم شهرستان تاکستان :

ایشان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تشکر از حضور به موقع اعضا، سخنان خود را آغاز نمودند. در ادامه وی  با تشکر از حضور پرشور وحماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن  و با بهره گیری از فرامین مقام معظم رهبری حضور میلیون‌ها نفر در 22 بهمن هر سال را نشانه متکی بودن انقلاب به ایمان‌های مردم دانستند و خاطرنشان کردند: معنای این حضور انبوه و منسجمِ هر ساله این است که انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن، متکی بر مردم و ایمان آنان است و علت اصلی ناتوانی دشمنان در متزلزل کردن نظام اسلامی نیز همین موضوع است. در ادامه ایشان استفاده از نظرات همه مدیران و خارج کردن جلسه از یکطرفه بودن را باعث  رفع موانع کاری و ارائه خدمات مطلوبتر برای شهروندان دانسته که نتیجه آن ایجاد همدلی و هم افزایی همه ادارات می گردد و با اشاره به این موضوع که  ،تدبیر و امید یک شعار برای تکرار کردن نیست،بلکه شفافیت،اولویت دادن به حل مشکلات و پاسخگویی دستگاهها از جمله ی مهم‌ترین وظایف مسئولین است ،گفت : تمامی مدیران باید تکریم ارباب رجوع را در سرلوحه امور قرار دهنند و در جهت رفع مشکلات مردم بیشترین دقت و سرعت را به کار ببندند.
وی همچنین یکی از ویژگیهای مهم دولت تدبیر و امید را محوریت مردم برای مردم دانسته و یکی از عملکردهای مهم دولت را حرکت بر اساس شاخص هایی که نظام به آن پایبند است وصداقت در کارها  عنوان نمودند که اساس و پایه آن پاسداشت خون شهدا و گرامی داشت ایثارگری آنان می باشد. ایشان به حضور شهدای گمنام در روز دوشنبه در شهر تاکستان و روز بعد در شهر ضیاءآباد  اشاره داشته و با عنوان این موضوع که همه مدیون شهدا هستیم مخصوصا شهدای گمنام از همه مدیران و کارکنان دعوت نمودند در این مراسم با شکوه حضور داشته باشند.  ایشان در پایان از تمامی دست اندرکاران و مردم فهیم شهرستان تاکستان که در بحران کولاک زمستان سال جاری که یاری کننده و میزبانی خوبی برای مسافران در سطح شهرستان بودند تشکر نمودند.

مصوبات جلسه:

1-مقرر گردید شهرداران محترم تابعه نسبت به تنظیم برنامه مدون اجرایی مطابق با بخشنامه سالانه وزارت کشور جهت سال 97 اقدام نمایند.

2-مقرر گردید در صورت حضور مدیران استانی در شهرستان هماهنگی لازم با فرماندار و در سطح بخش های تابعه با بخشداران محترم تابعه معمول گردد. 

3-مقرر گردید امنیت ساختمان ادارات بویژه در مواقع بحرانی با شخص مدیر اداره بوده و مدیران ادارات نسبت به تعیین کشیک ادارات اقدام و به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام نمایند.

4-مقرر گردید مدیران جهت شرکت در جلسات شهرستانی  شخصا حضور بهم رسانند و در مواقع خاص با هماهنگی قبلی  جهت اعزام معاونت اقدام نمایند .

5- مقرر گردید مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان و مناطق نسبت به آماده سازی محل اسکان مسافران نوروزی در سطح شهرستان اقدام نماید.