رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افزایش 10 برابری حجم اعتبارات عمرانی دهیاریها در دولت تدبیر و امید


23 بهمن, 1396 - 09:48 -- اداره کل روابط عمومی
زاهدی استاندار قزوین:

افزایش 10 برابری حجم اعتبارات عمرانی دهیاریها در دولت تدبیر و امید

استاندار قزوین گفت: حجم اعتبارات عمرانی دهیاریها از ۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۰۴ میلیارد تومان یعنی بیش از ده برابر در سال ۹۶ افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در مراسم جشن انقلاب اسلامی که با حضور آیت الله محمدی تاکندی نماینده سابق استان در مجلس خبرگان رهبری در مسجد امام حسین(ع) روستای نظام آباد از توابع بخش مرکزی قزوین برگزار شد بیان داشت:از قبل از نهضت مشروطیت مقابله و مبارزه با استبداد و نظام دیکتاتوری آغاز شده بود اما چون متکی به مردم نبود و نتوانستند مردم را همراه کنند لذا به نتیجه نرسید.
استاندار با اشاره به اعلام حکومت نظامی ور روز ۲۱ بهمن ماه سال ۵۷ از سوی دولت بختیار بیان داشت:امام مردی الهی بود که با تکیه بر مردم توانست حکومت نظامی را لغو و آمدن مردم به خیابان ها،نظام شاهنشاهی را ساقط کند.
وی افزود: از سال ۴۱ امام ابتدا از بعد ارشادی به نصیحت شاه و دولتمردان پرداخت اما در گذر زمان کار حکومت به جایی رسید که دیگر اصلاح ناپذیر بود.
زاهدی گفت:در قبل از انقلاب مردم سختی ها و فشارهای زیادی را متحمل شدند بگونه ای که در زمان کشف حجاب وضعیت طوری بود که زنان و مادران ما گاهی تا سه ماه بخاطر حفظ حجاب از خانه های خود بیرون نمی آمدند.


وی ادامه داد:قبل از انقلاب ۸۰ هزار مستشار نظامی آمریکا در کشور حضور داشتند که سرنوشت کشور را تعیین می کردند اما امروز علی رغم مشکلاتی که وجود دارد مردم خود تصمیم گیرنده اصلی بوده و باصطلاح آقای خودشان هستند.
استاندار اظهار داشت: ۲۲ بهمن مهمترین مقطع تاریخی کشور است که با تکیه بر رهبری امام راحل(ره)،ایمان مردم و وحدت و مشارکت همه اقشار و طبقات مختلف اجتماعی محقق شد
استاندار با اشاره به شرایط فعلی دولت بیان داشت:امروز در جامعه با کاستی ها و مشکلاتی مواجه هستیم و اقتصاد کشور متکی به نفت می باشد  و این محصول استراتژیک به یک کالای سیاسی تبدیل شدع و قدرت های بزرگ با قیمت آن بازی می کنند.
وی خاطر نشان کرد:در سال های اخیر دولت به حوزه روستایی توجه ویژه ای داشته است بگونه ای که حجم اعتبارات عمرانی دهیاریها از ۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۰۴ میلیارد تومان یعنی بیش از ده برابر در سال ۹۶ افزایش یافته است.