رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت توجه به اقتصادی شدن روستاها در راستای توسعه پایدار


21 بهمن, 1396 - 18:16 -- اداره کل روابط ...
استاندار در مراسم معارفه مدیرکل دفتر روستایی و شوراها:

ضرورت توجه به اقتصادی شدن روستاها در راستای توسعه پایدار

استاندار قزوین بر ضرورت توجه به اقتصادی شدن روستاها در راستای رسیدن به توسعه پایدار تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" با بیان این مطلب ادامه داد:تغییرات و جابجایی مدیریتی یک امر طبیعی است و در دوره ای به پایان می رسد.
وی در ادامه ازحبیبی مدیرکل پیشین این دفتر به عنوان مدیری فهی، فرهیخته  و با تجربه یاد کرد و افزود: ایشان علاوه بر مدیریت مناسب و قابل تقدیر در حوزه ی خدمتی خود فهم بالایی در حوزه ی عرفان و قرآن  نیز دارد و توانمندی ایشان می تواند در مراحل بعدی نیز منشا اثر قرار گیرد.
استاندار قزوین ادامه داد: دلیل اصلی انتخاب خانم نجفی بعنوان مدیرکل دفتر روستایی توانمندی بالای ایشان بود و ایشان در توانمندی خود را در این مدت ثابت کرد.
زاهدی بیان کرد: افتتاح 419 پروژه با بیش ازیکصد میلیارد تومان اعتبار در بخش روستایی در استان موفقیتی است که حاصل  تلاش مدیریت و مجموعهی دفتر روستایی حاصل شد.
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توجه به توسعه ی روستایی تاکید کرد و افزود:زمینه ی توسعه ی روستایی بایستی بیش از پیش در استان فراهم گردد و اقتصادی شدن روستاها یک امر مهمی است که بایستی مورد توجه برنامه ریزان این حوزه قرار گیرد.
زاهدی ادامه داد: بایستی فرهنگ سازی صورت گیرد تا زندگی در روستا اقتصادی و عزتمند بوده و در بین روستاییان بعنوان یک ارزش تلقی شود با عنایت به اینکه دولت دوازدهم در برنامه های توسعه ای خود به این امر مهم توجه جدی دارد.
استاندار قزوین افزود: توجه به آموزش زنان روستایی نیز امر مهمی است که می بایست مورد توجه مدیر کل جدید دفتر روستایی واقع گردد زیرا زنان فرهیخته در جامعه علاوه بر حفظ کیان خانواده در تربیت فرزندان نیز همت والایی دارند.
 در پایان این مراسم استاندار قزوین از خدمات کریم حبیبی انبوهی مدیرکل پیشین تقدیر و اکرم نجفی را بعنوان مدیرکل جدید دفتر روستایی و شوراهای استانداری معرفی کرد.