رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از برگزاری کارگاه طرح حمایتهای روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی(محب) خبر داد .


3 دى, 1396 - 23:23 -- خبر

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از برگزاری کارگاه طرح حمایتهای روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی(محب) خبر داد .

هدف اصلی از برگزاری کارگاههای بازتوانی روانی افراد پس از بحران می باشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیر کل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری در کارگاه طرح حمایتهای روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی(محب) و تقویت تیم فوریتی معاونت پیشگیری بهزیستی استان قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات باغستان برگزار شد ، اظهار داشت: بحران و بلایای طبیعی هر ساله در اقصی نقاط دنیا اتفاق می افتد و منجر به مرگ ، معلولیت و آسیبهای روحی و روانی بسیاری می گردد . 

 بیدخام با اشاره به اینکه کشور ما درطول تاریخ با بحرانها و بلایای طبیعی فراوانی دست به گریبان بوده و بنا به جایگاه جغرافیایی خاص ، جزء ده کشور بلاخیز جهان به  شمارمی رود افزود : بر اثر سوانح و بلایا، افراد بسیاری جان خود را ازدست داده  و تعداد زیادی نیز ازنظر جسمی   و روانی آسیب  دیده  اند.

وی با تاکید بر اینکه  استان قزوین هم از استانهایی است که همواره شاهد بحرانهای طبیعی از جمله زلزله بوده است خاطرنشان کرد :  برخی از حوادث مانند زلزله در یک آن اتفاق می افتد ولی بحران پس از آن لطمات جبران ناپذیری را برای فرد و جامعه ایجاد می کند .

ایشان با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاههای آموزشی پس از بحران اظهار کرد از آنجا که حمایتهای روانی پس از بحران معمولاً توسّط خانواده ، همشهری‌ها و افراد محلّه   صورت می پذیرد برگزاری کارگاههای آموزشی برای این مخاطبین در محلات بویژه در مناطق حاشیه نشین ضروری است .

بیدخام به نقش موثر سمنها در توانمندسازی و آگاهی بخشی به عموم مردم اشاره کرد و یادآور شد هدف اصلی از برگزاری اینگونه کارگاهها ارتقاء سطح آگاهی عموم مردم در بازتوانی روانی افراد پس از بحران می باشد .

این مقام مسئول تصریح کرد :  این حوادث علاوه بر خسارات ملموس و مستقیم نظیر مرگ و میر، آسیبهای جسمی و اقتصادی که توجه همه ناظران را به خود جلب می‌کند، خسارات غیرمستقیمی نیز به همراه دارند وپیامدهای روانی و اجتماعی حوادث و بلایا از جمله این خسارات غیرمستقیم است که بخش عمده‌ای   از جامعه را تحت تاثیر خود قرار   می‌دهند.