رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی برگزار شد


23 آذر, 1396 - 08:17 -- اداره کل روابط ...
بیدخام خبر داد:

کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی برگزار شد

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی در قزوین خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام " در کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی که در سالن اجتماعات مجتمع بهزیستی  شهید نواب صفوی که با همکاری و مشارکت اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین  برگزار گردید اظهار داشت : انتظارآن بود که دانشگاه علوم پزشکی در زمینه پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی با مشارکت و معاضدت سایر دستگاه های دولتی و همچنین سازمان های مردمن نهاد ورود پیدا کرده و از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، عواقب علمی و عوارض زیانبار مصرف مشروبات الکلی را از نظر پزشکی برای کارشناسان و ایضاً عموم مردم تبیین و تشریح کند.
وی افزود: باید تبعات و مضرات مصرف مشروبات الکلی برای قشر جوان اطلاع رسانی شود و روحانیون و ائمه جماعات مساجد نیز از نظر شرعی و دینی برای جوانان توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کنند.
مدیر کل دفتر اجتماعی با تاکید بر آموزش و همکاری دستگاه های متولی گفت:  نقاط حاشیه نشین و آسیب پذیر در بحث آموزش و پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی  الویت دارند که در این خصوص لازم است فعالیت های فرهنگی با محوریت مساجد در این مراکز جمعیتی آغاز شود.
بید خام با تاکید بر همکاری دستگاه ها بیان کرد: اداره کل بهزیستی استان ، سازمانهای غیر دولتی  و دانشگاه ها نقش مهمی در آموزش و پیشگیری از استفاده مشروبات الکلی در بین جوانان جامعه دارند و باید در خصوص این موضوع  ورود پیدا کنند و کار را جدی بگیرند تا بتوانیم به نقطه مطلوب در زمینه عدم استفاده مشروبات الکلی بخصوص در بین جوانان برسیم.
ایشان مصرف مشروبات الکلی را یکی از عمده مسائل مکنون جامعه اما بسیار خطرناک برشمرد و به شرح عوارض جسمی و روانی آن پرداخت و آموزش مهارت های زندگی به نوجوانان و جوانان را بهترین راهکار پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی دانست.
گفتنی است هدف از برگزاری این کارگاه از سوی دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان افزایش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی در محلات حاشیه نشین از طریق ارائه آموزش های اجتماع محور توسط فرگیران این دوره بود.