رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرهنگ عمومی در سعادت جامعه نقش کلیدی دارد


15 آبان, 1396 - 13:48 -- اداره کل روابط ...
سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده:

فرهنگ عمومی در سعادت جامعه نقش کلیدی دارد

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت:فرهنگ عمومی در سعادت جامعه نقش کلیدی و بنیادی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"زهرا آتشگران" در جلسه کارگروه عفاف و حجاب ضمن گرامیداشت 14 آبان بعنوان روز فرهنگ عمومی ادامه داد: فرهنگ عمومی یک جامعه در خصوص وقایعی که جامعه را به سعادت یا سقوط سوق می دهد نقش کلیدی وبنیادین دارد فرهنگ تعیین کننده چگونگی تفکر و احساس اعضای جامعه است و فرهنگ عمومی حوزه ای از عقاید، ارزشها، جلوه های احساسی و هنجارهاست.
وی افزود: حجاب وعفاف بعنوان دو ارزش در جوامع اسلامی مطرح است وتوجه به زمینه¬های فرهنگی اجتماعی بعنوان بسترآن بسیار شایسته ولازم است واشاعه و تعمیق آن هم نیازمند آموزش های بنیادین ومداوم درخانواده ، مدرسه ، دانشگاه واجتماع است.
آتشگران افزود: بدیهی است علاوه بر شرایط مساعد اجتماعی درجهت ارزش تلقی کردن والگوپذیری این فرهنگ ، عفاف وحجاب می بایست بعنوان یک نیاز درونی در وجود افراد نهادینه گردد و بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت وتوجه جدی همه نهادها ودستگاهها بصورت مستمر وهدفمند است.
اصل حجاب از ضروریات دین اسلام و یک ارزش است و با توجه به اینکه جامعه ما یک جامعه اسلامی و دینی است طبیعتاً رعایت این مسئله دینی هم واجب است.
سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده بیان کرد: اگر عفاف و حجاب در جامعه اسلامی رعایت شود و برنامه ریزی مناسب داشته باشیم شاهد کاهش بروز آسیبهای اجتماعی خواهیم بود و رعایت حجاب موجب ارتقاء سلامت جامعه و تأمین امنیت اجتماعی می شود.
آتشگران در ادامه در خصوص مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه 427 خود را با عنوان "سند توسعه عفاف و حجاب" در سال 84 به تصویب رساند تا پس از آن این سند به عنوان قانون توسعه عفاف و حجاب در دستور کار 26 دستگاه اجرایی قرار گیرد و دستگاهها بر اساس این قانون باید راهکارهایی را برای اصلاح بدحجابی در جامعه تدوین کنند.
سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده تصریح کرد: در این قانون وظایف مشخصی هم برای دستگاههای دولتی و اجرایی و هم دستگاههای فرهنگی تعیین شده تا در راستای تبلیغ و بهبود وضعیت حجاب و عفاف و گسترش فرهنگ آن عمل کنند. مطالب فرهنگی زمانی نهادینه می شود که اقناع کننده باشد و برای پذیرش آن انگیزه ایجاد شود.
ایشان در خاتمه بیان کرد: انتظار ما این است که دستگاهها در راستای هرچه بهتر اجرایی شدن این قانون اهتمام نمایند تا آثار مثبت آن در جامعه ظهور پیدا کند.