رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خودروی افرادی که در مناطق ممنوعه اقدام به جابجایی اتباع غیر مجاز کنند توقیف خواهد شد


22 مهر, 1396 - 09:04 -- majidabolhasani...
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین:

خودروی افرادی که در مناطق ممنوعه اقدام به جابجایی اتباع غیر مجاز کنند توقیف خواهد شد

بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین در شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قزوین اظهار داشت:در 40 سال گذشته اتباع بیگانه به خصوص از کشور افغانستان مهمان جمهوری اسلامی ایران بودند که با توجه به بروز جنگ و درگیری در این کشور، در این مدت ما میزبان خوبی برای این افراد بودیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

بهمن عشایری در شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قزوین اظهار داشت:در 40 سال گذشته اتباع بیگانه به خصوص از کشور افغانستان مهمان جمهوری اسلامی ایران بودند که با توجه به بروز جنگ و درگیری در این کشور، در این مدت ما میزبان خوبی برای این افراد بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به قوانین، در کلیه مناطق استان به جز بخش مرکزی قزوین و بخش کوهین اقامت، اشتغال و تردد اتباع ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد و  اتباع خارجه با در دست داشتن مجوز قانونی تنها در این محدودها می‌توانند به اشتغال و تحصیل بپردازند و تحصیل اتباع خارجه تنها دراین مدارس مجاز است.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: بیش از 58 هزار اتباع بیگانه در استان قزوین ساکن هستند که 27 هزار نفر از آنان فاقد مجوزهای لازم بوده و تنها افرادی مجوز اشتغال و سکونت در استان را دارند که دارای مجوزهای قانونی و گذرنامه باشند و ما بقی اتباع فاقد مجوز حق سکونت، اشتغال و تحصیل در کشور را ندارند.

عشایری در خصوص جابجایی اتباع بیگانه فاقد مجوز گفت: به استناد دستورالعمل ها و قوانین جابجائی اتباع افغانستان در مناطق ممنوعه و یا جابجایی اتباع غیر مجاز توسط خودروها، خودروی افرادی نسبت به جابجایی این اتباع اقدام نمایند به مدت سه تا 6 ماه توقیف می گردد.

وی ادامه داد: طبق ماده 120 و 181  قانون کار، کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون مدرک اشتغال را بکار گیرند برابر قوانین با آنان برخورد خواهد شد، همچنین مطابق ماده 1060 قانون مدنی ازدواج با اتباع موکول به اجازه دولت و ثبت رسمی است و ثبت شرعی دلیلی بر قانونی بودند این عقد نخواهد شد و به استناد ماده 17 قانون ازدواج و ماده 51 قانون حمایت از خانواده برای مسببین و زوجه در صورت  اقدام یک تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است