رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حمایت از بانوان کارآفرین ، مشکلات ناشی از معیشت و آسیبهای حاصل از بیکاری را کاهش می دهد


25 مرداد, 1396 - 22:43 -- خبر
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری :

حمایت از بانوان کارآفرین ، مشکلات ناشی از معیشت و آسیبهای حاصل از بیکاری را کاهش می دهد

مریم بیدخام "مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری " طی بازدید از شرکت جوراب بافی تارو پود واقع در شهر بیدستان با مسئول و کارکنان این شرکت دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

وی با اشاره به اینکه  سیاست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در بحث کار آفرینی و اشتغالزایی حمایت از بانوان توانمند است افزود : استان قزوین  از حیث دارا بودن  شرایط لازم برای تولید و اشتغال سرشار از توانمندیها و فرصتهایی است که میتوان از این فرصتها استفاده کرد.

بیدخام تصریح کرد: مسئله بسیار مهم در حوزه بانوان کار آفرین فراهم کردن فروش محصولات تولیدی بانوان است که در این راستا با احداث بازارچه‌های دائمی و نمایشگاه‌های فصلی در سطح استان می‌توان گامی مهم برداشت.

مدیرکل امور بانوان با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم تولید داخل افزایش پیدا کند، اشتغال ایجاد شود و آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند، همه باید با مشارکت و همدلی وحدت تلاش کنیم افزود : باید شرایط به گونه ای مهیا شود که زنان کارآفرین بتوانند محصولات و توانایی های خود را به مردم عرضه کنند و بتوانند به اقتصاد و صنعت کشور وخود رونق ببخشند.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی درخصوص حمایت از بانوان فعال و کارآفرین اظهارنمود:  اگر زنان توانمند و کارآفرین حمایت شوند می توانند با کار آفرینی  بویژه برای زنان سرپرست خانوار مشکلات ناشی از معیشت و آسیبهای حاصل از بیکاری آنان راکاهش دهند .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از بانوان کار آفرین در جهت اشتغالزایی و کار آفرینی است خاطرنشان کرد :ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار علاوه بر آنکه رونق اقتصادی را به دنبال دارد باعث کاهش آسیبهای  ناشی از مشکلات معیشتی  آنان خواهد شد 

در ادامه زهره یزدی مسئول شرکت تولید جوراب بافی شرکت تارو پود گفت : این شرکت در شهر بیدستان بابیش از 15سال سابقه فعالیت و دستگاههای مجهز در امر تولید جوراب نانو برای بیش از  50  بانوی  فعال ،سرپرست خانوار، بدسرپرست،دانشجو و تعدادی  از بانوان معلول استان  ایجاد اشتغال نموده است .

وی با تاکید بر اینکه : عدم دسترسی به بازار فروش مناسب برای محصولات تولیدی از جمله مشکلات موجود است اظهار کرد :  در صورت حمایت و دریافت تسهیلات می توان برای تعداد بیشتری از افراد جویای کار اشتغالزایی کرد .

کلید واژه ها: