رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت تدبیر و امید به دنبال افزایش کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد است


12 مرداد, 1396 - 16:38 -- خبر
بیدخام :

دولت تدبیر و امید به دنبال افزایش کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد است

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: در پنجمین دوره انتخابات سازمانهای مردم نهاد " مظفر جهانی پور " از تشکل کانون فرزندان شهید استان با کسب اکثریت آراء به عنوان نماینده تشکلهای مردم نهاد در هیات نظارت قزوین انتخاب گردید

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

پنجمین دوره انتخابات تعیین نماینده سازمان های مردم نهاد جهت عضویت در هیأت نظارت استان، عصر روز چهارشنبه یازدهم مرداد ماه با حضور نمایندگان تشکلهای استانی، در سالن اجتماعات باقر العلوم (ع) مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

در این جلسه که مریم بیدخام سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان، نیز حضور داشت؛ پس از ارائه دیدگاه ها و برنامه های نامزدهای محترم، آقای مظفر جهانی پور از کانون فرزندان شهید استان قزوین با کسب اکثریت آراء به عنوان نماینده سازمان های مردم نهاد استان انتخاب شد.

دبیر هیأت نظارت استان در ابتدای جلسه ضمن تبریک ایام مبارکه  دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا (ع)  گفت : دولت تدبیر و امید به دنبال افزایش کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد با کمترین موانع و در کوتاهترین زمان است، زیرا معتقد به مشارکت اجتماعی و به دنبال آن سرمایه اجتماعی است و به توفیق الهی در دولت دوازهم نیز این رویکرد تقویت خواهد شد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه اگر تعداد سمنها افزایش نیابد مشارکت اجتماعی محقق نمی شود افزود : رویکرد دولت کاهش تصدی گری و سپردن امور به دست مردم از طریق سمنها است .

مریم بیدخام با اشاره به اینکه دولت در صدد است  زمینه رشد و توانمند سازی سمن ها را فراهم کند خاطرنشان کرد : این مهم با کمک همه مجموعه های اجتماعی،همراهی تشکلهای مردم نهاد و حمایت دولت محقق خواهد شد.

 این مقام مسئول اضافه کرد: تشکلهای مردم نهاد یک نهاد غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی هستند که بازوان اجرایی دولت به حساب می آیند  .

بیدخام با اشاره به اینکه استان قزوین ، استانی دانشگاهی است که آمار بالایی از جوانان در این استان حضور دارند ادامه داد: اگر به جوانان به عنوان یک فرصت نگاه کنیم در آن صورت مجموعه اقدامات برای آنها مبتنی بر دادن فرصت و برنامه های ایجابی خواهد بود و در این راستا جوانان می توانند با تشکیل سمن جهت انجام فعالیتهای فرهنگی ، اجتماعی ، مذهبی اقدام نمایند .

در این انتخابات خانم پری سیف الاسلامی از مدیران انجمن میران کیفیت استان قزوین و آقای منوچهر عطاپور از مؤسسه شمالی های مقیم قزوین به ترتیب به عنوان اعضای علی البدل اول و دوم انتخاب شدند. 

لازم به ذکر است مدت فعالیت نماینده سازمان های مردم نهاد دو سال می باشد که از تاریخ صدور حکم استاندار محترم و رئیس هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد لحاظ خواهد شد.