رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

وضعیت موجود در آسیب های اجتماعی زیبنده نظام نظام اسلامی نیست .


4 مرداد, 1396 - 16:30 -- خبر
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :

وضعیت موجود در آسیب های اجتماعی زیبنده نظام نظام اسلامی نیست .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین به تاثیر و جایگاه نخبگان استان در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام، سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، در دومین نشست اندیشه ورز استان گفت: در آموزه های دینی و سخنان معصومین به استفاده از تفکر و تعقل صاحبان خرد و اندیشه تاکید شده و بر ما فرض است در فرآیند تصمیم گیری و تصمیم سازی اندیشه ورزی را در تمامی عرصه ها نهادینه کنیم. 

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تصریح کرد: وضعیت موجود در آسیب های اجتماعی زیبنده نظام نظام اسلامی نیست و باید با سرلوحه قرار دادن آموزه های دینی و تشکیل اتاق فکر با ارائه روش ها و راه حل های بومی معضلات اجتماعی را شناسایی و کنترل کنیم. 

بیدخام تاکید کرد: پنج مساله اجتماعی مد نظر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) یعنی اشتغال، اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی در زمره اولویت دارترین مسائل اجتماعی استان قزوین به شمار می رود که رسالت دفتر اجتماعی و فرهنگی مدیریت و کنترل آن ها با مساعدت و معاضدت نخبگان اجتماعی استان است. 

وی تصریح کرد: بسترهای لازم برای استفاده از پتانسیل علمی موجود در دانشگاه های استان در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی از طریق برگزاری جلسات هیات اندیشه ورز فراهم شده و لازم است تا با اهتمام بیشتر در خصوص تدوین طرح ها و برنامه های اجرایی در استان اقدام شود. 

بیدخام با اشاره به دو رویکرد ایجابی و سلبی در برخورد با آسیب های اجتماعی اظهار کرد: برخورد ایجابی اثربخشی بهتر و عمیق تری داشته و باید در این خصوص قدرتمندانه و با استعانت از خروجی اتاق های فکر اقدام کنیم. 

وی ادامه داد: با انجام مطالعات و اقدامات پژوهشی کاربردی توسط نخبگان می توان آسیب های جامعه را کاهش داد و این جز با همدلی و تشکیل اتاق های فکر هدفمند محقق نمی شود. 

در این جلسه همچنین، بیدخام به تشریح وضعیت موجود آسیب های اجتماعی استان قزوین پرداخت و گزارشی از نتیجه پیمایش اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی استان قزوین ارائه کرد.

گفتنی است جلسه هیات اندیشه ورز استان در راستای مدیریت، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با مشارکت اساتید و صاحب نظران حوزه اجتماعی برگزار شد.

کلید واژه ها: